Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Leć Obywatelu

Region żywiecki słynie z wielu symboli i zwyczajów. Jednym z nich jest drewniany ptak na dwóch kółkach, zwany klepokiem. W ramach akcji „Leć Obywatelu” młodzi ludzie wraz ze starszym pokoleniem będą ozdabiać samodzielnie złożone klepoki. Elementem kulminacyjnym finału akcji będzie otwarcie wielkiej wystawy z wykonanych prac. Wszyscy mieszkańcy będą mogli także obejrzeć dwumetrową wersję żywieckiej zabawki i pomóc ją przyozdobić. Na podsumowanie działań jeden z pomalowanych klepoków poszybuje w niebo, aby szerzył żywieckie tradycje na całym świecie!

Data i miejsce: 11-19 października 2013 r.

Organizator: Szkolny Klub Europejski „Kopernik” działający w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu

logo_Żywiec„Kopernik” od 2003 roku promuje ideę zjednoczonej Europy w środowisku szkolnym, miejskim i regionalnym. Młodzież podejmuje różne działania oraz realizuje własne pomysły, mające na celu przybliżanie rówieśnikom i społeczności lokalnej kultury krajów europejskich, a także promowanie w Europie piękna kultury polskiej zgodnie z hasłem, że różnorodność kulturowa jest bogactwem zjednoczonej Europy. Członkowie „Kopernika” niejednokrotnie uczestniczyli w międzynarodowych spotkaniach młodzieży, lokalnych inicjatywach i akcjach dla potrzebujących. W swojej działalności klub współpracuje z różnym partnerami: Domem Pomocy Społecznej czy Fundacją Osób Niepełnosprawnych Żywiecczyzny.


www.lo-zywiec.pl  • Młodzieżowy Maraton Aktywnego Obywatela (MMAO) jest akcją informacyjno-promocyjną pokazującą, że młodzież w Polsce posiada różnorodne umiejętności, które wykorzystuje do bycia aktywnym obywatelem. Ich aktywność może przejawiać się na wiele sposobów – jedni grają w zespole rockowym, inni biorą udział w zawodach sportowych, a jeszcze inni pomagają dzieciom z domów dziecka. MMAO nawiązuje do idei Europejskiego Roku Obywateli, ogłoszonego przez Komisję Europejską w dwudziestą rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej.