Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Atak Obywatelskich Balonów

Akcję „Atak Obywatelskich Balonów” poprzedzą lekcje poruszające tematykę praw i obowiązków obywatelskich przeprowadzone na godzinach wychowawczych (21-25.10.2013 r.). Głównym elementem projektu będzie happening podczas którego uczniowie wyjdą na szkolne boiska, gdzie zostaną im wręczone karteczki, na których każdy będzie miał wypisane jedno prawo obywatelskie. Zadaniem każdego ucznia będzie dopisanie obok wymienionego prawa jednego obowiązku, jaki płynie z bycia obywatelem. Następnie karteczki zostaną przyczepione do napełnionych helem balonów, a finałem całej akcji będzie ich wypuszczenie w górę.

Data i miejsce: 28 października 2013; Sławków

Organizator: Stowarzyszenie „Porozumienie Pokoleń”

logo_Czeladź_SławkówDziałalność stowarzyszenia skupia się na budowaniu dialogu i porozumienia pokoleń.  Realizowane działania mają zapewnić, szczególnie młodym i starszych ludziom, warunki do samorealizacji i szeroko pojętej aktywności. Działalność organizacji opiera się przede wszystkim na pracy społecznej członków. Mimo młodego wieku stowarzyszenie nawiązało już współpracę z wieloma innymi organizacjami, a także zrealizowało własne pomysły. Obecnie stowarzyszenie realizuje projekty, które otrzymały dofinansowanie programu „Młodzież w działaniu”.

www.porozumieniepokolen.pl

   • Młodzieżowy Maraton Aktywnego Obywatela (MMAO) jest akcją informacyjno-promocyjną pokazującą, że młodzież w Polsce posiada różnorodne umiejętności, które wykorzystuje do bycia aktywnym obywatelem. Ich aktywność może przejawiać się na wiele sposobów – jedni grają w zespole rockowym, inni biorą udział w zawodach sportowych, a jeszcze inni pomagają dzieciom z domów dziecka. MMAO nawiązuje do idei Europejskiego Roku Obywateli, ogłoszonego przez Komisję Europejską w dwudziestą rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej.