Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Daj się wybiegać!

logo_Głogów_akcjiW trakcie akcji „Daj się wybiegać!” każdy chętny będzie miał wyjątkową możliwość stworzenia partnerstwa biegowego z psami przebywającymi pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Amicus" we Wróblinie Głogowskim. Oznaczona zostanie także pierwsza w Polsce „Trasa biegowa na 6 łap”. Celem akcji, a także motywatorem do spotkania we Wróblinie, jest podnoszenie świadomości na temat warunków bytowania psów bezdomnych, ich potrzeb oraz zwiększanie widoczności osób i instytucji, które dbają o ich los.

Data i miejsce: 14-20 października 2013 r., Głogów

Organizator: Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „AMICUS”

logo_GłogówMisja „AMICUS-a” to pomoc zwierzakom. Stowarzyszenie działa na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz pomaga w zapewnieniu im niezbędnych warunków bytowania. Kształtując w społeczeństwie właściwy stosunek do zwierząt organizuje spotkania z młodzieżą i dziećmi, współpracuje z organami samorządowymi i innymi stowarzyszeniami. Stowarzyszenie zwalcza przejawy okrucieństwa wobec zwierząt przez bezpośrednie działanie w ich obronie, a także organizuje wiele szeroko rozpoznawalnych imprez kulturalnych i sportowych, np. „ Dzień Czarnego Kota” i „Dzień Ziemi z Azylem”. Akcja „Daj się wybiegać!” jest rozpoznawalna już poza Zagłębiem Miedziowym, a jej uczestnicy bardzo chwalą treningi biegowe z psami rasy husky mieszkającymi w schronisku dla bezdomnych zwierząt, którym „AMICUS” kieruje.

www.amicus.glogow.pl

  • Młodzieżowy Maraton Aktywnego Obywatela (MMAO) jest akcją informacyjno-promocyjną pokazującą, że młodzież w Polsce posiada różnorodne umiejętności, które wykorzystuje do bycia aktywnym obywatelem. Ich aktywność może przejawiać się na wiele sposobów – jedni grają w zespole rockowym, inni biorą udział w zawodach sportowych, a jeszcze inni pomagają dzieciom z domów dziecka. MMAO nawiązuje do idei Europejskiego Roku Obywateli, ogłoszonego przez Komisję Europejską w dwudziestą rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej.