Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Śmigaj młody na wybory

Członkowie Szkolnych Klubów Europejskich według wszelkich procedur przeprowadzą w szkołach z terenu powiatu ostrołęckiego prawybory do Parlamentu Europejskiego, w których będą mogły wziąć udział osoby powyżej 18. roku życia. Frekwencja w akcji wyborczej będzie na bieżąco monitorowana przez wyniki sondy – „będę głosował”, „nie będę głosował”, „zastanawiam się”, a upływający do wyborów czas pokazywany będzie na czasomierzu wyborczym. Przeprowadzone w Ostrołęce prawybory mają służyć zwiększeniu świadomości wyborczej wśród młodych ludzi, a także sprawić, że w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego do urn pójdzie więcej młodzieży niż w 2009 roku. 

Data i miejsce: 20 października - 14 listopada 2013 r., Ostrołęka

Organizator: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrołęka

logo_OstrołękaEurope Direct - Ostrołęka działa w europejskiej sieci punktów informacyjnych Europe Direct. Punkty są jednym z głównych narzędzi Unii Europejskiej służących przekazywaniu informacji obywatelom europejskim o UE, a w szczególności w zakresie praw obywateli Unii, jej priorytetów oraz propagowaniu aktywności obywatelskiej na poziomie lokalnym i regionalnym. Celem ED - Ostrołęka jest zapewnienie obywatelom subregionu ostrołęcko-siedleckiego łatwego dostępu do informacji oraz stwarzania obywatelom możliwości przedstawienia i wymiany poglądów we wszelkich dziedzinach działalności UE. Punkt organizuje lekcje europejskie, wykłady otwarte, debaty, szkolenia, targi czy gry terenowe, a konsultanci wyjaśniają jak można skorzystać z unijnych programów edukacyjnych oraz jak można brać aktywny udział w kształtowaniu przyszłości Unii Europejskiej.

www.europedirect-ostroleka.pl

  • Młodzieżowy Maraton Aktywnego Obywatela (MMAO) jest akcją informacyjno-promocyjną pokazującą, że młodzież w Polsce posiada różnorodne umiejętności, które wykorzystuje do bycia aktywnym obywatelem. Ich aktywność może przejawiać się na wiele sposobów – jedni grają w zespole rockowym, inni biorą udział w zawodach sportowych, a jeszcze inni pomagają dzieciom z domów dziecka. MMAO nawiązuje do idei Europejskiego Roku Obywateli, ogłoszonego przez Komisję Europejską w dwudziestą rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej.