Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Postaw na ekologię

Członkowie Fundacji Aktywnej Edukacji „ALE” na głównych holu w szkole wystawią stoisko z grami i quizami, dzięki którym uczniowie oraz nauczyciele szkoły będą mogli sprawdzić swoją aktywność i wygrać nagrody. Atrakcją będą gry planszowe oraz manekin - prawdziwy ekolog na którym uczestnicy zabawy będą mogli przyczepiać karteczki z hasłami i przemyśleniami. Celem akcji jest uświadomienie młodym mieszkańcom Szczytna którzy zechcą wypełnić quiz lub zagrać, jak bardzo są aktywni, jak mogą zwiększyć swoją aktywność i ile korzyści z tego płynie.

Data i miejsce: 26 września 2013 r., Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie

Organizator: Fundacja Alternatywnej Edukacji „ALE”

logo_SzczytnoFundacja działa od września 2012 roku, a już ma na koncie kilka dużych sukcesów. Jej głównym celem jest wspieranie nowatorskich inicjatyw edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, szczególnie na obszarach wsi i małych miast mazurskich. Duma Fundacji to IV Mistrzostwa Amatorów Skoków Narciarskich w Starych Kiełbonkach – wydarzenie sportowe zainicjowane przez młodych pasjonatów skoków z gminy Piecki. W maju zorganizowali wyprawę edukacyjną dla uczniów trzech szkół, a w sierpniu zaczęli realizować cztery projekty dofinansowane przez program „Młodzież w działaniu”. Działalność „ALE” wsparły już też takie organizacje jak Fundacja PZU czy Fundacja Orange.

www.facebook.com/Fundacja-Alternatywnej-Edukacji-ALE

  • Młodzieżowy Maraton Aktywnego Obywatela (MMAO) jest akcją informacyjno-promocyjną pokazującą, że młodzież w Polsce posiada różnorodne umiejętności, które wykorzystuje do bycia aktywnym obywatelem. Ich aktywność może przejawiać się na wiele sposobów – jedni grają w zespole rockowym, inni biorą udział w zawodach sportowych, a jeszcze inni pomagają dzieciom z domów dziecka. MMAO nawiązuje do idei Europejskiego Roku Obywateli, ogłoszonego przez Komisję Europejską w dwudziestą rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej.