Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Nakręcamy aktywność

W czasie trwania akcji „Nakręcamy aktywność” zgierska młodzież spróbuje pokazać mieszkańcom na czym według nich polega dziś bycie aktywnym obywatelem. Młodzi ludzie nakręcą film, który będzie pokazywał zarówno duże działania, jak udział w wyborach czy obradowanie na sesji rady miasta, a także małe, codzienne czynności, jak dbanie o czystość przestrzeni publicznej. Częścią filmu będzie sonda uliczna, w której padnie pytanie: „Czym dla Ciebie jest aktywne obywatelstwo?” Film opublikowany zostanie w Internecie, pojawi się w lokalnych mediach, a także stanie się materiałem edukacyjnym dla uczniów zgierskich szkół.

Data i miejsce: październik 2013, Zgierz

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej FOLKIER

logo_ZgierzGłównym celem FOLKIERA jest rozpowszechnianie informacji dotyczących kultury ludowej, większe zainteresowanie tym tematem, szczególnie społeczności lokalnej, oraz organizacja różnego rodzaju imprez, spotkań i warsztatów związanych z kulturą ludową. Członkowie stowarzyszenia chcą przekazywać kultywowane od pokoleń tradycje i zwyczaje za pomocą popularnych wśród młodych ludzi form przekazu informacji oraz ciekawych warsztatów. Ważny jest dla nich międzypokoleniowy oraz międzykulturowy dialog, dlatego w swoich działaniach nie ograniczają się przez kryterium wieku czy terytorium.

www.facebook.com/FOLKIER



  • Młodzieżowy Maraton Aktywnego Obywatela (MMAO) jest akcją informacyjno-promocyjną pokazującą, że młodzież w Polsce posiada różnorodne umiejętności, które wykorzystuje do bycia aktywnym obywatelem. Ich aktywność może przejawiać się na wiele sposobów – jedni grają w zespole rockowym, inni biorą udział w zawodach sportowych, a jeszcze inni pomagają dzieciom z domów dziecka. MMAO nawiązuje do idei Europejskiego Roku Obywateli, ogłoszonego przez Komisję Europejską w dwudziestą rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej.